עיסוי שבדי

Spread the love

עיסוי שבדי

החלטתם על ספא למסיבת יומולדת ? בעולם הספא מוכרים מעל 150 סוגים שונים של עיסויים, עיסוי שבדי, תאילנדי, הודי ואירופאי, השאר התפתחו במקביל בכמה מקומות שונים בעולם, כל אחד מהעיסויים התפתח בצורה שונה בהתאם לתרבות והמאפיינים הפיזיים של האוכלוסיה והמקום. העיסוי היחידי שנבדל מאילו הוא עיסוי רפואי – שהתפתח מצרכים רפואיים ומחקרים וניסיון רפואיים שונים במהלך ה-100 שנים האחרונות ואילו עיסוי שבדי ותאילנדי מכיל סגולות רפואיות שונות אך אינו מיועד לטיפול רפואי פרופר.

מה זה בדיוק עיסוי שבדי ?

מדובר בדרך שפותחה , אפשר לדעת מהשם – עיסוי שבדי – בשוודיה לפני כ-150 שנה ועד היום על ידי הנדרקי לינג שהיה מומחה מוכר לספורט והתעמלות ואם השנים השתלבו בו אלמנטים של עיסוי מהולנד.  בעיסוי שבדי משתמשים בשמן ריחני, אווירה שקטה ככל הניתן, חדר מחומם . המעסה עבר הכשרה מקצועית לעיסוי שבדי לא קלה ובה הוא לומד כיצד להעביר עיסוי בצורה בטיחותית, על השרירים של האדם ויסודות נוספים כדי להעביר עיסוי שבדי איכותי ככל הניתן.
לעיסוי שבדי יש יתרונות בריאותיים מובהקים , בעיקר פיסכולוגיים מכיוון שבזמן הטיפול – מקבל העיסוי נכנס למצב של רגיעה מוחלטת, מה שנותן "נופש" קצר למוח והתנתקות מהסביבה. ידוע כי עיסוי שבדי עוזר משמעותית לשחרור שרירים, כבאי ראש ומיגרנות, זירוז של חילוף חומרים וגם שיפור של מחזור הדם. שילוב של עיסוי שבדי עם עיסוי רפואי הוא משהו שנעשה כל הזמן בהתאם לצרכי המטופל ונהוג לשלב עיסוי שבדי עם טיפולים נוספים כמו מפשעה ברזילאית.

 

השלבים של עיסוי שבדי

– עיסוי שבדי מתחיל בעיסוי מאוד עדין – ממש ליטוף כדי לחמם מעט את העור.
– לאחר מכן מתחיל שלב של עיסוי שבדי עמוק יותר, ממש לתוך השרירים, לשחרורם והזרמת דם החוצה מהשריר ( שכמובן מתחלף מיידית)
– לאחר מכן מגיע שלב של חימום השרירים באמצעות חיכוך
– שלב הרביעי הוא מכות קטנות עם גב כף היד שמשחררות שרירים
– השלב החמישי של עיסוי שבדי הוא עיסוי חזק באמצעות האגודל לצידי עמוד השדרה
– השלב האחרון הוא שחרור – חימום השריר על ידי תנועות מהירות

סנטה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *