פדיקור רפואי

Spread the love

פדיקור רפואי

פדיקור רפואי הוא למעשה טיפול שמטרתו שיפור משמעותי במראה כף הרגל וחשוב יותר – טיפול בבעיות שפוגעות באיכות החיים של המטופל כמו יבלות, אקזמות שונות ופטריות בציפורניים שגורמות לגירודים והצקה. מצבים אלו לרוב דורשים פדיקור רפואי נגרמים מסיבות שונות – עבודה קשה במיוחד , פעילות ספורטיבית מרובה או מחלת הסכרת. פדיקור רפואי הוא תהליך שגם כולל יעוץ וליווי כדי למנות חזרה של הבעיה ולכן הוא רצוי למי שסובל מבעיות בכף הרגל.

קצת על התהליך של פדיקור רפואי

התהליך עצמו של פדיקור רפואי נעשה על ידי אדם שעבר הסמכה ראויה לנושא, לרוב קוסמטיקאית פרא רפואית שהופנתם אליה מהרופא שלכם או אפילו שזיהתם את הבעיה ופניתם אליה באופן עצמאי. בכל מקרה בקשו לראות תעודות שמסמיכות לעסוק בפדיקור רפואי. לרוב יוצע לכם לקבל גם שירותים נוספים כמו עיסוי שבדי או הסרת שיער לצמיתות.

לפני הטיפול, יש הקפדה יתרה , כמו בכל תהליך רפואי, כל סטריליות וניקיון של המקום, העזרים השונים והמכשירים שנמצאים בשימוש. ניתן לראות שכל מקום שמכבד את עצמו ומספק שירותים של פדיקור רפואי יהיה נקי , מצוחצח וממש מבריק ועליכם לשים לב לכך. לרוב – המכשור גם יהיה יבש ולא לח לפני שימוש – עדות לכך שהוא עבר תהליך של ניקיון מלא. מיותר לציין שבפדיקור רפואי חובה(!) שהציוד נקי וגם מיותר לציין מדוע.

המשך התהליך של פדיקור רפואי כולל הסרה של שכבות עור מתות, שמתחדשות במהרה, בין לבין, משתמשים בחומריים כימיים חזקים שנועדו לרכך את העור ולהרוג את האקזמות והפטריות השונות, כמובן שיש לנהוג בזהירות עם חומרים אלו כדי למנוע נזקים וגירוי מיותר לעור. לעיתים משרים את כפות הרגליים בגיגית עם החומר הרצוי לפרק זמן מסוים כדי לקבל תוצאה רצויה וכאן את בוחנים את איכות השירות – האם יש לכם טלוויזיה לצפות בה או שהקוסמטיקאית מנצלת את הזמן לטפל בכפות הידיים או בכל דבר אחר. פדיקור רפואי איכותי הוא לא איכות הטיפול אלא גם שירות .
בסוף תזכו ליעוץ וגם לסבון יעודי ומשחות לשימוש מתמשך שנועדו לחסל סופית את הבעיה.

ניתן לקיים גם עיסוי שבדי לאחר הטיפול.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *